Kausi 2015 - 2016
Kuusamo Sprint 26.3.2016 Kuusamo (musher: Mika)
SP6, 2*9 km, REK3, aika 53,58 (25,47+28,11), n. 20,01 km/h, sija SH 6/9 (kilpailussa 11/14)
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Riite
Hallametsän Railo - Hallametsän Minerva
Hallametsän Moria - FI MVA Hallametsän Rakka
SHS mestaruuskisat 19.-20.3.2016 Rautavaara (musher: Mika)
SP6, 2*10.9 km, REK3, aika 58,15 (29,20+28,55), n. 21,63 km/h, sija SH 7/9 (kilpailussa 12/14)
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Riite*
Hallametsän Melkor - Hallametsän Railo
Hallametsän Moria - FI MVA Hallametsän Rakka
*1. päivänä johdossa juoksivat Ruskan parina alussa Railo ja loppumatkan Melkor
Aarnivalakiat 6.3.2016 Kiiminki (musher: Johanna)
SP4, 2*n. 4.5 km, REK3, aika 25,04 (12,03+13,01), n. 21,54 km/h, sija SH 11/29 (kilpailussa 11/39)
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Hallametsän Moria - FI MVA Hallametsän Rakka
SP6, 2*9 km, REK3, aika 53,58 (25,47+28,11), n. 20,01 km/h, sija SH 6/9 (kilpailussa 11/14)
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Riite
Hallametsän Railo - Hallametsän Minerva
Hallametsän Moria - FI MVA Hallametsän Rakka
SHS mestaruuskisat 19.-20.3.2016 Rautavaara (musher: Mika)
SP6, 2*10.9 km, REK3, aika 58,15 (29,20+28,55), n. 21,63 km/h, sija SH 7/9 (kilpailussa 12/14)
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Riite*
Hallametsän Melkor - Hallametsän Railo
Hallametsän Moria - FI MVA Hallametsän Rakka
*1. päivänä johdossa juoksivat Ruskan parina alussa Railo ja loppumatkan Melkor
Aarnivalakiat 6.3.2016 Kiiminki (musher: Johanna)
SP4, 2*n. 4.5 km, REK3, aika 25,04 (12,03+13,01), n. 21,54 km/h, sija SH 11/29 (kilpailussa 11/39)
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Hallametsän Moria - FI MVA Hallametsän Rakka
Kausi 2014 - 2015
Ruuhisprint 31.1.-1.2.2015 Seljes, Kruunupyy (musher: Johanna)
SP4, 2*8 km, aika 43,27 (20,24+23,03), 22,09 km/h, sija SH 4/7 (kilpailussa 7/10)
Johtajat Hallametsän Riite - Hallametsän Railo
FI MVA Hallametsän Rakka - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Robur Sprint 17.-18.1.2015 Toivakka (musher: Johanna)
SP4, 2*6.4 km, REK2, aika 35,07 (18,13+16,54), 21,87 km/h, sija SH 8/17 (kilpailussa 13/23)
Johtajat Hallametsän Riite - Hallametsän Railo
FI MVA Hallametsän Rakka - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Jämi-SM 2014 18.-19.10.2014 Jämijärvi (musher: Mika)
DR6, 2*6 km, REK2, aika 29,50 (14,07+15,43), 24,13 km/h, sija SH 3/3 (kilpailussa 5/6)
Johtajat Hallametsän Railo - Hallametsän Ruska
Hallametsän Riite - Coastrunner´s Mac Mic Mac
FI MVA Hallametsän Rakka - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Alma Off Snow 2014 11.10.2014 Ylikiiminki (musher: Mika)
DR4, 2*3.6 km, REK3, aika 20,36 (9,55+10,41), 20,97 km/h, sija SH 11/11 (kilpailussa 11/21)
Johtajat Hallametsän Railo - Hallametsän Ruska
FI MVA Hallametsän Rakka - Hallametsän Riite
Lisäksi Jonna Henttisen valjakossa SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur, tulos REK3
SM-REKÄ 4.10.2014, Jylli (musher: Kirsimarja Vessari)
Hallametsän Rakka REKÄ YLE1 (55 p.) - > FI MVA (tuom. Mikael Bäckman)
Coastrunner´s Mac Mic Mac REKÄ YLE2 (51 p) (tuom. Sirpa Kärkkäinen)
SP4, 2*8 km, aika 43,27 (20,24+23,03), 22,09 km/h, sija SH 4/7 (kilpailussa 7/10)
Johtajat Hallametsän Riite - Hallametsän Railo
FI MVA Hallametsän Rakka - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Robur Sprint 17.-18.1.2015 Toivakka (musher: Johanna)
SP4, 2*6.4 km, REK2, aika 35,07 (18,13+16,54), 21,87 km/h, sija SH 8/17 (kilpailussa 13/23)
Johtajat Hallametsän Riite - Hallametsän Railo
FI MVA Hallametsän Rakka - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Jämi-SM 2014 18.-19.10.2014 Jämijärvi (musher: Mika)
DR6, 2*6 km, REK2, aika 29,50 (14,07+15,43), 24,13 km/h, sija SH 3/3 (kilpailussa 5/6)
Johtajat Hallametsän Railo - Hallametsän Ruska
Hallametsän Riite - Coastrunner´s Mac Mic Mac
FI MVA Hallametsän Rakka - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Alma Off Snow 2014 11.10.2014 Ylikiiminki (musher: Mika)
DR4, 2*3.6 km, REK3, aika 20,36 (9,55+10,41), 20,97 km/h, sija SH 11/11 (kilpailussa 11/21)
Johtajat Hallametsän Railo - Hallametsän Ruska
FI MVA Hallametsän Rakka - Hallametsän Riite
Lisäksi Jonna Henttisen valjakossa SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur, tulos REK3
SM-REKÄ 4.10.2014, Jylli (musher: Kirsimarja Vessari)
Hallametsän Rakka REKÄ YLE1 (55 p.) - > FI MVA (tuom. Mikael Bäckman)
Coastrunner´s Mac Mic Mac REKÄ YLE2 (51 p) (tuom. Sirpa Kärkkäinen)
Kausi 2013-2014
Epävirallinen Jämin Kevätkisa 10.5.2014 Jämijärvi (musher: Johanna)
4,2 km, aika 11,35, 21,76 km/h, sija SH 4/4
Johtajat Hallametsän Railo - Hallametsän Riite
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - SM-REK 6-08 FI MVA SM-REK AVO-07 Taiga Quest Bear
Kuusamosprint 30.3.2014 Kuusamo (musher: Mika)
9 km, aika 28,57, sija 15/21
Johtajat Hallametsän Railo - SM-REK 6-08 FI MVA SM-REK AVO-07 Taiga Quest Bear
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - Arktisk Storm Chuck
Arktisten Rekikoirien Leikkisä Syystapahtuma 3.11.2013 Jämsä (musher: Johanna)
2,6 km, aika 8,32, 18,28 km/h, sija SH 5/5
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Hallametsän Keiju - Hallametsän Riite
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - SM-REK 6-08 SM-REK AVO-07 Taiga Quest Bear
4,2 km, aika 11,35, 21,76 km/h, sija SH 4/4
Johtajat Hallametsän Railo - Hallametsän Riite
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - SM-REK 6-08 FI MVA SM-REK AVO-07 Taiga Quest Bear
Kuusamosprint 30.3.2014 Kuusamo (musher: Mika)
9 km, aika 28,57, sija 15/21
Johtajat Hallametsän Railo - SM-REK 6-08 FI MVA SM-REK AVO-07 Taiga Quest Bear
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - Arktisk Storm Chuck
Arktisten Rekikoirien Leikkisä Syystapahtuma 3.11.2013 Jämsä (musher: Johanna)
2,6 km, aika 8,32, 18,28 km/h, sija SH 5/5
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Hallametsän Keiju - Hallametsän Riite
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - SM-REK 6-08 SM-REK AVO-07 Taiga Quest Bear
Kausi 2012-2013
Aarnivalakiat 17.3.2013 Kiiminki (musher: Mika)
SP4, 2x5 km, REK2, aika 31,56 min (14,13+17,43), 18,79 km/h, sija SH 16/23
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Hallametsän Rakka - Hallametsän Riite
SP & MD SOC 2013, 8.-10.3.2013 Rautavaara (musher: Mika)
Sp6 C, 3x12,2 km, aika 1:38,33 (34,30+32,11+31,52), 22,28 km/h, sija SH 5/7
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Hallametsän Rakka - Hallametsän Riite
Arktisk Storm Chuck - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Ohkolan Talvi 16.-17.2.2013 Mäntsälä (musher: Mika)
SM-SP6, 2x11,3 km, REK3, aika 1:06,54 (33,07+33,47), 20,27 km/h, sija SH 9/10
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Hallametsän Keiju - Hallametsän Riite
Arktisk Storm Chuck - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Valjakko 2. musher Jen Liljakko
SM-SP4, 2x8,5 km, REK0, aika 1:08,41 (33,51+34,50), 14,85 km/h, sija SH 15/15
Johtajat Närejuuren Enrico (om. Veera Virkki) - Hallametsän Rakka (johto 2. pv)
Sainen Q-tio (johto 1. pv, om. Veera Virkki) - Paloma Blanco Suden Laulu (om. Jen Liljakko)
Powerline Sprint 9.-10.2.2013 Rautavaara (musher: Mika)
SP4, 2x9,1 km, REK0, aika 59,42 min (29,50+29,52), 18,29 km/h, sija SH 7/9
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Arktisk Storm Chuck - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Kasarin Salpasäpinät 3.2.2013 Ylämaa (musher: Mika)
SP4, 2x6,5 km, REK3, aika 45,51 min (21,50+24,01), 17,01 km/h, sija SH 12/22
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Arktisk Storm Chuck - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Valjakko 2. musher Anttoni Tolvi
SP4, 2x6,5 km, REK3, aika 43,51 (21,12+22,39), 17,79 km/h, sija SH 10/12
Johtajat Närejuuren Enrico (om. Veera Virkki) - Sainen Q-tio (om. Veera Virkki)
Coastrunner´s Mac Mic Mac - Tinttamarin Juliska
SP4, 2x5 km, REK2, aika 31,56 min (14,13+17,43), 18,79 km/h, sija SH 16/23
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Hallametsän Rakka - Hallametsän Riite
SP & MD SOC 2013, 8.-10.3.2013 Rautavaara (musher: Mika)
Sp6 C, 3x12,2 km, aika 1:38,33 (34,30+32,11+31,52), 22,28 km/h, sija SH 5/7
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Hallametsän Rakka - Hallametsän Riite
Arktisk Storm Chuck - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Ohkolan Talvi 16.-17.2.2013 Mäntsälä (musher: Mika)
SM-SP6, 2x11,3 km, REK3, aika 1:06,54 (33,07+33,47), 20,27 km/h, sija SH 9/10
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Hallametsän Keiju - Hallametsän Riite
Arktisk Storm Chuck - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Valjakko 2. musher Jen Liljakko
SM-SP4, 2x8,5 km, REK0, aika 1:08,41 (33,51+34,50), 14,85 km/h, sija SH 15/15
Johtajat Närejuuren Enrico (om. Veera Virkki) - Hallametsän Rakka (johto 2. pv)
Sainen Q-tio (johto 1. pv, om. Veera Virkki) - Paloma Blanco Suden Laulu (om. Jen Liljakko)
Powerline Sprint 9.-10.2.2013 Rautavaara (musher: Mika)
SP4, 2x9,1 km, REK0, aika 59,42 min (29,50+29,52), 18,29 km/h, sija SH 7/9
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Arktisk Storm Chuck - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Kasarin Salpasäpinät 3.2.2013 Ylämaa (musher: Mika)
SP4, 2x6,5 km, REK3, aika 45,51 min (21,50+24,01), 17,01 km/h, sija SH 12/22
Johtajat Hallametsän Ruska - Hallametsän Railo
Arktisk Storm Chuck - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Valjakko 2. musher Anttoni Tolvi
SP4, 2x6,5 km, REK3, aika 43,51 (21,12+22,39), 17,79 km/h, sija SH 10/12
Johtajat Närejuuren Enrico (om. Veera Virkki) - Sainen Q-tio (om. Veera Virkki)
Coastrunner´s Mac Mic Mac - Tinttamarin Juliska
Kausi 2011 - 2012
,Eastpoint Open 27.-29.1.2012 Lieksa (musher: Mika)
MD8, 3x31 km, REK0, aika 6:24:58 (2:02,31+2:15,49+2:06,38), 14,03 km/h, sija 14/17
Johtajat Sainen Mutola (johto 1. & 2. pv) - SM-REK-AVO-09 FIN KVA Sainen Nenana (johto 1. pv)
Hallametsän Riite (pois 3. pv, lievä tassuvamma) - Hallametsän Routa (johto 2. pv)
Hallametsän Rakka (johto 2. & 3. pv) - Tinttamarin Juliska (johto 1. pv)
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - FI KVA Sainen Nome (johto 3. pv)
Kärry-SM Jämi 15.-16.10.2011 Jämijärvi (musher: Mika)
DR4, 2x4.2 km, REK3, aika 20,30 min (10,27+10,03), 24,59 km/h, sija 11/18 (SH 5/8)
Johtajat Hallametsän Rakka - Hallametsän Routa (johto 2. pv)
FI KVA Sainen Nome (johto 1. pv) - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
MD8, 3x31 km, REK0, aika 6:24:58 (2:02,31+2:15,49+2:06,38), 14,03 km/h, sija 14/17
Johtajat Sainen Mutola (johto 1. & 2. pv) - SM-REK-AVO-09 FIN KVA Sainen Nenana (johto 1. pv)
Hallametsän Riite (pois 3. pv, lievä tassuvamma) - Hallametsän Routa (johto 2. pv)
Hallametsän Rakka (johto 2. & 3. pv) - Tinttamarin Juliska (johto 1. pv)
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - FI KVA Sainen Nome (johto 3. pv)
Kärry-SM Jämi 15.-16.10.2011 Jämijärvi (musher: Mika)
DR4, 2x4.2 km, REK3, aika 20,30 min (10,27+10,03), 24,59 km/h, sija 11/18 (SH 5/8)
Johtajat Hallametsän Rakka - Hallametsän Routa (johto 2. pv)
FI KVA Sainen Nome (johto 1. pv) - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Kausi 2010 - 2011
Ohkolan Talvi 5.-6.3.2011 Mäntsälä (musher: Mika)
SP6, 2x8 km, aika 40,59 min (22,25 km/h), sija 8/9
Johtajat Sainen Mutola - FI KVA Sainen Jolanda
Sainen Q-tio - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Mustankallion Badger (om. K & E Aaltonen) - Vauhtitassun Pellemä (om. K & E Aaltonen)
Äkryn käyttökoe 26.2.2011 Kangasniemi (musher: Mika)
Sainen Jolanda REKÄ JOH1 (57 p.) - > FI KVA
Sainen Mutola REKÄ JOH2 (42 p.)
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur REKÄ YLE1 (56 p.)
Sainen Q-tio REKÄ YLE1 (55 p.)
Ohkolan epäviralliset 13.2.2011 Mäntsälä (musher: Mika)
Kierros 1. SP8, n. 7 km, aika 16:56 min (23,92 km/h), sija 8/9
Johtajat Sainen Mutola - Tinttamarin Juliska
Sainen Q-tio - Sainen Jolanda
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - Silent Creek Intiana (om. E Viiri)
Sainen Always Together (om. E & M Bäckman) - Good Mushing Bea Bep-An-Then (om. M Bäckman)
Kierros 2. SP8, n. 7 km, aika 19,00 min, sija 3/3
Johtajat Sainen Mutola - Tinttamarin Juliska
Sainen Q-tio - Sainen Jolanda
Hallametsän Routa - Hallametsän Rakka
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - Silent Creek Intiana (om. E Viiri)
Robur Sprint 8.-9.1.2011 Toivakka (musher: Mika)
SP4, 2x6 km, REK0, aika 45,24 min (20,43+24,41), sija 15/23
Johtajat Sainen Q-tio - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur (johto 2. pv)
Sainen Jolanda - Sainen Mutola (johto 1. pv)
Kärry-SM Jämi 16.-17.10.2010 Jämijärvi (musher: Mika)
DR4, 2x4.4 km, REK2, aika 20,20 min (10,20+10,00), sija 10/16
Johtajat SM-REK6-07 Rekimiinan Haida (om. M Säynäjäaho) - Sainen Q-tio
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - Rekimiinan Pyry (om. R Setälä)
SP6, 2x8 km, aika 40,59 min (22,25 km/h), sija 8/9
Johtajat Sainen Mutola - FI KVA Sainen Jolanda
Sainen Q-tio - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur
Mustankallion Badger (om. K & E Aaltonen) - Vauhtitassun Pellemä (om. K & E Aaltonen)
Äkryn käyttökoe 26.2.2011 Kangasniemi (musher: Mika)
Sainen Jolanda REKÄ JOH1 (57 p.) - > FI KVA
Sainen Mutola REKÄ JOH2 (42 p.)
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur REKÄ YLE1 (56 p.)
Sainen Q-tio REKÄ YLE1 (55 p.)
Ohkolan epäviralliset 13.2.2011 Mäntsälä (musher: Mika)
Kierros 1. SP8, n. 7 km, aika 16:56 min (23,92 km/h), sija 8/9
Johtajat Sainen Mutola - Tinttamarin Juliska
Sainen Q-tio - Sainen Jolanda
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - Silent Creek Intiana (om. E Viiri)
Sainen Always Together (om. E & M Bäckman) - Good Mushing Bea Bep-An-Then (om. M Bäckman)
Kierros 2. SP8, n. 7 km, aika 19,00 min, sija 3/3
Johtajat Sainen Mutola - Tinttamarin Juliska
Sainen Q-tio - Sainen Jolanda
Hallametsän Routa - Hallametsän Rakka
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - Silent Creek Intiana (om. E Viiri)
Robur Sprint 8.-9.1.2011 Toivakka (musher: Mika)
SP4, 2x6 km, REK0, aika 45,24 min (20,43+24,41), sija 15/23
Johtajat Sainen Q-tio - SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur (johto 2. pv)
Sainen Jolanda - Sainen Mutola (johto 1. pv)
Kärry-SM Jämi 16.-17.10.2010 Jämijärvi (musher: Mika)
DR4, 2x4.4 km, REK2, aika 20,20 min (10,20+10,00), sija 10/16
Johtajat SM-REK6-07 Rekimiinan Haida (om. M Säynäjäaho) - Sainen Q-tio
SM-REK-AVO-09 Sainen Xcalibur - Rekimiinan Pyry (om. R Setälä)
Kausi 2008 - 2009
Aarnivalakiat 15.3.2009 Kiiminki (musher: Mika)
4 kl, 11.8 km, REK0, 44,09 min, sija 21/25
Johtajat Sainen Jolanda - Sainen Mutola
Ajatar Leevi - Sainen Q-tio
Valjakkosamojedien jäsenkilpailut 14.2.2009 Karttula (musher: Mika)
3 kl, 10 km, 35,14 min., sija 6/6
Johtajat Sainen Jolanda - Sainen Mutola
Ajatar Leevi
4 kl, 11.8 km, REK0, 44,09 min, sija 21/25
Johtajat Sainen Jolanda - Sainen Mutola
Ajatar Leevi - Sainen Q-tio
Valjakkosamojedien jäsenkilpailut 14.2.2009 Karttula (musher: Mika)
3 kl, 10 km, 35,14 min., sija 6/6
Johtajat Sainen Jolanda - Sainen Mutola
Ajatar Leevi